Otwieramy firmę – gdzie zgłosić się po kapitał początkowy?

Otworzenie działalności gospodarczej to całkiem sporo różnego rodzaju papierkowej roboty. Przede wszystkim powinniśmy jednak poświęcić nasz czas na sporządzenie porządnego i rzetelnego biznesplanu.

Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić czy nasza firma w ogóle ma szansę okazać się rentowną. Jednym z największych problemów dla sporej części przyszłych przedsiębiorców jest źródło, z którego to przyjdzie im pozyskać środki na rozpoczęcie działalności. Niewątpliwie jedną z lepszych opcji jest w tej sytuacji dotacja oferowana nam przez urząd pracy czy też Unię Europejską. Niestety jednak każde rozwiązanie ma swoje plusy jak i minusy. Nie inaczej jest i tym razem. Decydując się na złożenie wniosku o przyznanie dotacji – odczekać będziemy musieli naprawdę spory kawałek czasu, zanim przyjdzie nam otrzymać decyzję.

Musimy zdawać sobie również sprawę z faktu, że nikt nie zwróci nam stu procent wartości naszej inwestycji. W takim razie część osób decyduje się na zaciągnięcie w tym celu kredytu lub na pozabankowe pożyczki hipoteczne bez biku. Udzielony przez bank kredyt gotówkowy mógłby rozwiązać nasze problemy już na samym początku. Nie polecam jednak zaciąganie tak sporego zobowiązania już na samym początku prowadzania działalności.