Super wakacje

Mimo że do lata jeszcze daleko, wielu studentów już ucieka myslami do tego czasu. Bo nie jest jak w podstawówce czy liceum, że ma się do dyspozycji tylko dwa miesiące. Super wakacje dla studentów to niekiedy cztery miesiące beztroski i zabawy.Tak, niektórzy zaczynają robi,c sobie przerwę od nauki już w maju. Bo majowy weekend jest zazwyczaj pierwszym etapem wakacyjnych planów. Wtedy też wybiera się ekipę, z której spędzi się najbliższe miesiące, zatem majówka stanowi okazję do „przetestowania” potencjalnych towarzyszy późniejszych wypraw.

Potem trzeba jeszcze niestety wrócić na jakiś czas na ziemię, any uporządkować sprawy na uczelni, sesje, egzaminy, indeksy i te sprawy, ale potem pozostaje już tylko pakować plecak.

Nie ma się pomysłu na tanie wakacje w ciepłych krajach (Eurobarre.pl)? Żaden problem. Pakujemy ubrania, jedzenie, bierzemy pieniądze, stary samochód, ale ważne, ze swój i jedziemy. Im bardziej spontaniczny jest wyjazd, tym lepiej. Mieliśmy jechać nad morze, a trafiamy w góry? Super! Nie mamy odpowiedniego przygotowania, musimy się ze wszystkim męczyć, nawet namiotu nie jesteśmy w stanie dobrze postawić, ale będziemy mogli o tym opowiadać po powrocie i zapamiętamy tę historię na całe życie. A tak co byśmy wspominali- zorganizowaną wycieczkę i wymarzone wakacje zagraniczne z biurem podróży?? O nie, nie. To nie dla studenckiej braci.

A co gdy studenci się zgubią? Nic. O ile byli w miarę rozsądni, kiedys się znajda. Ile to razy sama wyjeżdżałam bez mapy, a nawet gdy ja miałam to i tak nie korzystałam, bo nie potrafię jej czytać:/, błądziłam, ale zawsze trafiałam na miejsce. A jaka jest potem radość i satysfakcja, że się samej cos odkryło. 😀  Bezcenne.

Zatem młodość, szaleństwo i spontaniczność to coś, z czym kojarzą się studenckie wakacje.