Pożyczki pozabankowe – niebezpieczeństwo

Jak wcześniej już pisałem istnieje dość duże niebezpieczeństwo korzystania z pożyczek pochodzących z innych źródeł niż banki. Wszystko zależy od tego, na jaki cel zostaną przeznaczone pieniądze.

Najgorsze przypadki z możliwych to zakup nowego samochodu lub telewizora. Niestety takie sytuacje są ostatnio aż nader częste. Mimo permanentnych problemów finansowych, ludzie biorą pożyczki pozabankowe dla osób zadłużonych i przeznaczają je na zbytki. Głównie robią to ze względu na sąsiadów i znajomych, którzy właśnie też dokonali podobnego zakupu. Zdaje się, że taka już uroda Polaków. Bardzo możliwe, że właśnie takie postępowanie uchroniło nas prze światową recesją.

W krajach zachodnich ludzie wstrzymali się z wydatkami, zaczęli oszczędzać i zastopowało to także produkcje i handel. U nas jednak nikt się nie oglądał na kryzys i wydawał i dalej wydaje pieniądze na wszystko. Dzięki temu niejaki Tusk może mówić, że Polska jest wyjątkiem w Europie. Ciekawe tylko co powie za rok, kiedy pękną potężne bańki kredytowe.