Polecane książki i konkursy

Wszyscy rodzice powinni czytac swoim dzieciom książki i to nie tylko na dobranoc. Jeśli chcemy, aby nasze pociechy wyrosły na mądrych i wykształconych obywateli to czytajmy im polecane książki i organizujmy różne gry i konkursy.

To wspaniałe jest patrzeć jak nasze maleństwo rośnie, dojrzewa, a potem osiąga sukces w życiu dorosłym. Jednak bez mądrego wychowania i naszego zaangażowania w rozwój intelektualny może się to okazać tylko pobożnym życzeniem. Dlatego zawsze będę tłumaczył jak ważne są te wszystkie polecane książki, które nasze dzieci powinny mieć czytane każdego dnia. Oczywiście gdy będą już w wieku szkolnym to powinny same i to z ochotą chcieć poznawać świat, a na pewno pomogą im w tym polecane przez nas książki. Bez czytania i rozbudzania naszej wyobraźni jesteśmy ślepi i mniej wrazliwi od tych, którzy ksiązki kochają i czytają bardzo często. Dbajmy więc o nasze dzieci i przy kazdej okazji delikatnie dawajmy im polecane książki i oczywiście sami świećmy przykładem.

To jest bardzo ważne, aby dzieci widziały, że nam czytanie książek także sprawia przyjemność i nie jest to tylko kolejny nakaz który im nakładamy. Mogą to być książki przygodowe lub historyczne ponieważ takie nas więcej nauczą. Nie denerwujmy się także , gdy nasze dzieci zaczną czytac książki, które nie za bardzo nam się spodobają ponieważ ważne jest żeby ich nigdy do tego czytania nie zniechęcić. Trzeba się cieszyć z każdej przeczytanej książki. Oczywiście warto podkładać im pod noc polecane książki jednak nie zrażać się i nie denerwować jeśli one wybiorą sobie inną literaturę. Dlatego też wychowujmy pociechy w duchu intelektualnego rozwoju i cieszmy się jeśli uda nam się zaszczepić w nich chęć i wrażliwość do czytania dzieł literackich bez względu na ich poziom. Ksiązki są nie mniej ważne i atrakcyjne w życiu człowieka niż sport, gry lub muzyka.